Linux Forum - > Archiwum 02 / 2003


< < Home < <

Miasto Schwäbisch Hall przechodzi na Linux- ciąg dalszy

2003.02.26: Przypadek niemieckiego miasta Schwäbisch Hall, które przechodzi całkowicie na Linux (szczegóły w tym artykule), odbił się szerokim echem w całym świecie, donosi niemiecki portal informatyczny Heise.de. Od czasu powiadomienia opinii publicznej o tym zamiarze, do zarządu miasta i siedziby firmy SuSE wpłynęły zapytania m.in. z USA i Chile. Ponad 30 instytucji administracji miejskiej z całych Niemiec zasięgały informacji na temat tego modelowego przedsięwzięcia. Szczególnie w USA i w dużych firmach daje się zauważyć duże zainteresowanie odchodzeniem od produktów Microsoftu.

Więcej > >


Film Gimp zdobywa Hollywood

2003.02.21: Program Film Gimp został ostatnio zaadaptowany przez ComputerCafe, czwarte z kolei studio filmowe używające go do produkcji efektów specjalnych, donosi portal NewsForge. Film Gimp to dysponujący wieloma możliwościami program do manipulacji obrazami filmowymi, który powstał w 1998 roku na bazie programu graficznego GIMP. Pierwsza wersja Film Gimpa ukazała się 4 lipca 2002 roku.

Więcej > >


Instalacja Linuksa na starym laptopie z procesorem i486

2003.02.15: W rubryce "Na warsztacie" zamieściłem obszerną relację z moich doświadczeń z instalacją dystrybucji Tiny Linux na starym laptopie Thinkpad 340CSE, wyposażonym w procesor i486, 12 MB RAM i dysk twardy o pojemności 200 MB. Tekst ten może zainteresować osoby, które chcą poeksperymentować z Linuksem, a nie chcą poświęcać na te eksperymenty swojego "roboczego" komputera. Również osoby, których nie stać na aktualny sprzęt, nie muszą być skazane na przestarzałe systemy operacyjne. Linux radzi sobie doskonale ze sprzętem, który dla innych nadaje się już tylko na złom. Tyle w skrócie, zapraszam do lektury.
Więcej > >


Wersja 3.1 dystrybucji szkolnej kmLinux ze Szlezwiku-Holsztynu

2003.02.13: W tydzień po ukazaniu się KDE 3.1 pojawiła się również wyposażona w to środowisko graficzne nowa wersja 3.1 niemieckiej dystrybucji szkolnej KmLinux , która cieszy się wsparciem władz oświatowych landu Szlezwik-Holsztyn, donosi portal Pro-Linux.de .

Więcej > >