Linux Forum - > Archiwum 03 / 2003


< < Home < <

SuSE sprzedaje w USA komputery z preinstalowanym Linuksem

2003.03.19: Firma SuSE, jeden z największych dystrybutorów Linuksa, wprowadzi do sprzedaży w USA komputery z preinstalowanym Linuksem, donosi niemiecki portal Pro-Linux.de. Oferta to ma być skierowana raczej do firm niż do użytkowników prywatnych. Komputer ten będzie kosztował około 250 USD, czyli o 50 USD więcej niż przeznaczone dla użytkowników prywatnych komputery z Lindowsem sprzedawane w sklepach sieci Wal-Mart.

Więcej > >


Wersja 3.2 dystrybucji Knoppix na targach CeBIT

2003.03.08: Punktualnie na otwarcie targów CeBIT ukazuje się wersja 3.2 dystrybucji Knoppix, donosi niemiecki portal Heise.de. Knoppix to kompletna dystrybucja, która daje się uruchomić bez instalacji na dysku twardym bezpośrednio z CD. Dystrybucja ta jest wręcz idealna dla osób, które chcą sobie wyrobić zdanie o Linuksie. Knoppix, który wywodzi się początkowo z projektu powstałego w ramach odbywającego się w Niemczech Dnia Linuksa, dostępny jest u jego twórcy Klausa Knoppera na wspólnym stoisku dla landu Rheinland-Pfalz (hala 11, stoisko D42) i na stoisku wydawnictwa Heise (hala 5, stoisko E38).

Więcej > >


Komputery z preinstalowanym SuSE Linux 8.1 w austriackim Niedermayerze

2003.03.03: "Cena przemawia za Linuksem - licencje Microsoftu są drogie". W ten sposób rzecznik Niedermayera, austriackiej sieci sklepów z elektroniką, Manfred Korb, tłumaczył dzienniarzowii gazety "Der Standard", dlaczego jego koncern sprzedaje komputery z zainstalowanym Linuksem.
W aktualnym asortymencie komputerów sprzedawanych przez sieć Niedermayera znajdują się dwa modele z zainstalowanym SuSE Linux 8.1. Za 699 euro sprzedawany jest model wyposażony w Pentium 4 / 2,4 Ghz, dysk twardy 80 GB, 256 MB DDR-RAM, wypalarkę CD, napęd DVD, kartę graficzną GeForce 4 z wyjściem TV, port USB 2.0, kartę sieciową i czytnik kart Flash Card. Natomiast za 499 euro kupić można komputer z procesorem AMD Athlon XP 2000, napędem DVD, 256 MB DDR-RAM, dyskiem twardym 80 MB i czytnikiem kart Flash Card.
Więcej > >


Linux w niemieckich urzędach

2003.03.01: W ramach pilotowego projektu zleconego przez niemiecki Federalny Urząd ds Bezpieczeństwa w Informatyce BSI, w Rolniczym Instytucie Badawczym (Forschungsanstalt für Landwirtschaft) przestawiono 50 miejsc pracy na Linux, donosi portal Heise.de. Infrastruktura ta, oparta na cienkich klientach i wdrożona przez specjalizującą się w usługach opartych o Open Source firmę Gonicus, sprawdziła się w praktyce na tyle dobrze, że teraz przestawione zostaną na Linux wszystkie wyposażone w monitor miejsca pracy w administracji i dziale badawczym Instytutu Hodowli Zwierząt (Institut für Tierzucht).

Więcej > >