Linux Forum - > Archiwum 05 / 2003


< < Home < <

Migracja na Linux w Monachium nieodwołalna

2003.05.28: W głosowaniu na dzisiejszym posiedzeniu rady miejskiej Monachium przedstawiciele wszystkich poza CSU partii politycznych reprezentowanych w ratuszu (SPD, Zieloni, FDP, , ÖDP, REP i PDS) opowiedzieli się za poparciem migracji 14 tysięcy komputerów znajdujących się w gestii administracji miasta na Linux, donosi niemiecki portal Heise.de. Radni poparli tym samym odpowiedni wniosek nadburmistrza Christiana Ude. Koszta tej mającej trwać kilka lat transformacji, włącznie z kosztami szkoleń i kosztami personelu, szacowane są na około 30 milionów euro.

Więcej > >


Monachium przechodzi na Linux

2003.05.26: Frakcja SPD w monachijskim ratuszu podjęła na dzisiejszym posiedzeniu decyzję o migracji na Linux komputerów w zarządzie miasta. Decyzja ta oznacza ostateczne rozstrzygnięcie pasjonującej rozgrywki o przyszłość informatyczną Monachium. Rzecznik Jürgen Bühl oświadczył, że administracja miejska migruje z Windows NT na Linux jako system operacyjny i na pakiet biurowy z zakresu Open Source.

Więcej > >


Fujitsu Siemens Computers wyposaża serię PRIMERGY w SuSE Linux Enterprise Server

2003.05.13: Fujitsu Siemens Computers oferuje od zaraz swoim partnerom handlowym oraz końcowym klientom serwery PRIMERGY w pakiecie z systemem operacyjnym SuSE Linux Enterprise Server. Ma to uprościć składanie zamówień: zarówno serwery jak i system operacyjny będą zamawiane bezpośrednio w Fujitsu Siemens Computers. Fujitsu Siemens Computers i SuSE zacieśniają również współpracę technologiczną. Opcja zakupu Linuksa obowiązuje dla wszystkich komputerów serii PRIMERGY, od maszyn jednoprocesorowych aż po serwery high end wyposażone w 16 procesorów.

Więcej > >


Tygodnie Linuksa w Austrii

2003.05.07: W Austrii odbywają się po raz kolejny Tygodnie Linuksa (Linuxwochen 2003). Jest to szereg imprez poświęconych Linuksowi trwających od 15 marca do 21 czerwca, odbywających się kolejno w różnych miastach Austrii. Tygodnie Linuksa organizowane są przez liczne grupy użytkowników Linuksa i inne organizacje. Dzięki sponsorom takim jak Sun i Oracle oraz licznym mniejszym firmom wstęp na większość imprez jest darmowy.

Więcej > >