Linux Forum - > Archiwum 09 / 2003


< < Home < <

Wpływ Open Source na rynek pracy i poradnik nt. migracji: darmowe pomoce decyzyjne

2003.09.26: W kwietniu br. austriackie Ministerstwo Gospodarki i Pracy zleciło przeprowadzenie badania wpływu wolnego oprogramowania na rynek pracy (wcześniejsza wiadomość nt. temat). Raport z wynikami badań ukazał się w lipcu i dostępny jest na stronie firmy Uptime (dokument w języku niemieckim w formacie PDF, objętość 74 strony).

Więcej > >


Linux dla policji w niemieckiej Dolnej Saksonii

2003.09.19: W tym tygodniu policja w Dolnej Saksonii (Niedersachsen) rozpoczęła wyposażanie 11620 stanowisk roboczych w komputery z zainstalowanym Linuksem. Na komputerach tych oprócz programów biurowych działać będzie stworzony specjalnie dla policji dolno-saksońskiej system o nazwie Nivadis, służący do opracowywania zdarzeń, analizy, dokumentacji oraz wymiany informacji. To zintegrowane oprogramowanie zastąpi 23 pojedyncze aplikacje i umożliwi policji bardziej wydajną pracę. Komputery wyposażone zostaną również w dostęp do internetu.

Więcej > >


Miasta Nadrenii-Palatynatu planują migrację na Linux

2003.09.19: Wielu z nas spodziewało się, że przykład Monachium, które latem tego roku podjęło decyzję o migracji całej administracji miejskiej na Linux, znajdzie wkrótce naśladowców. Teraz stało się to faktem: dziewięć największych (poza Ludwigshafen) miast Nadrenii-Palatynatu (Rheinland-Pfalz) ujawniło swoje plany dotyczące przejścia na wolne oprogramowanie.

Więcej > >


Migracja niemieckiej Komisji ds. Monopoli z Windows 2000 na wolne oprogramowanie

2003.09.17: Streszczenie artykułu Thomasa Sprickmanna Kerkerincka z firmy natural computing GmbH, który ukazał się na Pro-linux.de. Dziękuję autorowi za zgodę na publikację poniższego tekstu.

Więcej > >