Linux Forum - > Archiwum 02 / 2004


< < Home < <

Rzym planuje migrację na Linux

2004.02.27: Administracja miejska Rzymu rozpoczyna testowanie Linuksa pod kątem zastosowań desktopowych, pisze Pro-Linux.de. Jest to już kolejna po Paryżu i Londynie stolica kraju członkowskiego EU, która planuje wprowadzić Linuksa.
Więcej > >


Niemieckie miasto Leonberg przechodzi na Linux i OpenOffice

2004.02.23: Zarząd miasta Leonberg postanowił przestawić swoją infrastrukturę informatyczną na Linux i OpenOffice, donosi portal Pro-Linux.de. Jest to już drugie po Schwäbisch-Hall (zobacz również raport ze Schwäbisch-Hall w rok po migracji) miasto położone w Szwabii, które zdecydowało się na ten krok.

Więcej > >


DTP pod Linuksem: Scribus 1.1.5 ukaże się 18.02.2004 roku

2004.02.13: Jeśli zapowiedzi Franza Schmida kierującego zespołem rozwijającym Scribusa się sprawdzą (a ma on zwyczaj dotrzymywać terminów), w środę 18.02.2004 roku ujrzy światło dzienne deweloperska wersja 1.1.5 tego programu. Realizując nie tylko własne zamysły, ale też liczne sugestie użytkowników programu zgłaszane za pośrednictwem listy mailingowej oraz systemu zgłaszania błędów, autorzy dodali do niego kilka interesujących nowinek. Oto najważniejsze zmiany:
  • opcja wyświetlania w CMYK w "Podglądzie wydruku"
  • nowe tłumaczenia (np. fiński, irlandzki), aktualizacje istniejących (np. polskiego) - na dzień dzisiejszy Scribus zlokalizowany jest w 26 językach
  • nowe skrypty w Pythonie
  • okienko dialogowe "Znajdź/Zastąp" z możliwością poszukiwania nie tylko tekstu, ale i jego atrybutów, jak np. kroju i rozmiaru czcionki
  • opcje "Zapisz do pliku" i "Pobierz z pliku" w "Edytorze artykułów"
  • możliwość definiowania inicjałów wypuszczonych oraz tabulatorów w stylach akapitów
  • obsługa tabulatorów w ramkach tekstowych
  • w ramkach tekstowych można teraz zdefiniować więcej niż jedną szpaltę
  • obsługa przezroczystości/kanałów alfa dla różnych formatów
  • obsługa wielu zestawów kolorów, ze zdefiniowanymi już czterema podstawowymi zestawami

Jest to ostatnia deweloperska wersja programu przed następną stabilną wersją 1.2.
Więcej > >


Rząd Bawarii musi się tłumaczyć z niewystarczającego wdrażania Wolnego Oprogramowania

2004.02.13: Komisja ds. budżetowych bawarskiego Landtagu wysunęła zastrzeżenia wobec prawie wyłącznego stosowania produktów firmy Microsoft przez administrację rządową tego landu, donosi Pro-Linux.de.

Więcej > >


Dni Linuksa w Chemnitz w niemieckiej Saksonii, 6 - 7 marca 2004

2004.02.04: W dniach 6 do 7 marca w położonym niedaleko od polskiej południowo-zachodniej granicy saksońskim mieście Chemnitz (miasta w niesłusznych czasach byłego NRD znanego pod nazwą Karl-Marx-Stadt), odbędzie się wystawa Chemnitzer Linux-Tag, na której znajdzie się ponad 30 stoisk znanych projektów ze świata Open Source jak KDE, GNOME, PostgerSQL, jak też stoiska poświęcone tematyce multimediów, aplikacjom biurowym, grom oraz samej społeczności. Na powierzchni ponad 2000 m2 nie zabraknie też znanych firm jak Novell i Cisco. Program tegorocznej wystawy zawiera również bogatą ofertę 56 wykładów prowadzonych przez osobowości z i spoza Niemiec.

Więcej > >