Linux Forum - > Archiwum 05 / 2004


< < Home < <

Wiosenna ofensywa Wolnego Oprogramowania w Austrii

2004.05.25: Darmowa płytka z Linuksem dla wszystkich. Austriaccy Zieloni już jakiś czas temu zaangażowali się we wspieranie Wolnego Oprogramowania, między innymi proponują przestawienie wiedeńskiej administracji miejskiej na Linux. W odróżnieniu od Polski mają oni w Austrii realny wpływ na władzę na różnych szczeblach administracji, na przykład zarządzaja lub współzarządzają paroma wiedeńskimi dzielnicami oraz są członkami koalicji rządzącej aktualnie w landzie Górna Austria. Tym razem wiedeńska radna Marie Ringler zaprezentowała nowe Linux CD, kóre adresowane jest przede wszystkim do początkujących użytkowników i ma pomóc im przezwyciężyć obawy przed przyjściem na ten system operacyjny. Płytka ta bazuje na austriackiej dystrybucji Linuksa SoL 18.00 autorstwa firmy antitachyon, daje się używać podobnie jak Knoppix bezpośrednio z napędu CD-ROM i może być zamawiana bezpłatnie na stronie internetowej austriackich Zielonych. Strona ta zawiera również inne ciekawe "pomoce argumentacyjne" poświęcone Wolnemu Oprogramowaniu i Linuksowi.

Więcej > >


Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe VBG przestawiło 2400 desktopów na wolne oprogramowanie

2004.05.11: Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Verwaltungs-Berufsgenossenschaft (VBG), zajmujące się głównie świadczeniem obowiązkowych ubezpieczeń od wypadków przy pracy dla takich branż jak banki, ubezpieczenia, wolne zawody oraz pracownicy administracji, przestawiło 2400 stanowisk roboczych na Linux i OpenOffice.org, donosi portal Pro-Linux.de. Już od stycznia 2004 roku wszyscy pracownicy zarządu głównego w Hamburgu, dziesięciu zarządów okręgowych oraz czterech centrów szkoleniowych pracują na stacjach roboczych wyposażonych w SuSE Linux i OpenOffice 1.1. Komunikacja wewnętrzna odbywa się za pośrednictwem rozwiązania OpenExchange.

Więcej > >


Schwäbisch Hall: seminarium nt. migracji na Wolne Oprogramowanie

2004.05.01: Decyzja Monachium o migracji na Wolne Oprogramowanie pociągnęła za sobą wielu naśladowców, donosi Heise.de, czołowy serwis poświęcony informatyce u naszych zachodnich sąsiadów w Unii Europejskiej. W miastach południowych Niemiec już prawie do dobrego tonu należy rozpatrywanie rezygnacji z produktów firmy Microsoft. Podczas gdy w stolicy Bawarii ciągle jeszcze trwają prace nad szczegółowym planem migracji, w mieście Schwäbisch Hall już w październiku tego roku ostatni komputer w zarządzie miejskim ma być przestawiony na Linux (zobacz również wcześniejszy obszerny artykuł o Schwäbisch Hall). Ponieważ Schwäbisch Hall otrzymuje co tydzień od kolegów z innych miast prośby o informacje na temat migracji, zarząd miasta zaprosił ich na seminarium poświęcone Wolnemu Oprogramowaniu.

Więcej > >