Linux Forum - > Archiwum 06 / 2004


< < Home < <

Monachijska rada miejska akceptuje plan migracji na Linuksa

2004.06.17: Monachijski projekt LiMux zostanie zrealizowany, donosi portal Heise.de. W dniu wczorajszym rada miejska Monachium oficjalnie przyjęła głosami przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w ratuszu oprócz CSU szczegółowy plan stopniowej migracji na Linux infrastruktury informatycznej dla około 16000 pracowników zarządu miasta. Realizacja projektu ma kosztować miasto 30 milionów euro.

Więcej > >


Scribus 1.1.7 - Open Source Desktop Publishing w kolejnym wydaniu

2004.06.05: Po ponad dwu miesiącach intensywnej pracy ukazała się kolejna wersja Scribusa o numerze 1.1.7. Scribus to program do składu tekstu na licencji GNU GPL, działający głównie pod Linuksem i paroma systemami pokrewnymi. Chociaź jest to wersja deweloperska, mająca głównie umożliwić testowanie nowych funkcji przed opublikowaniem wersji stabilnej 1.2, zespół tworzący Scribusa gorąco zachęca wszystkich uźytkowników oraz dystrybutorów do aktualizacji pakietów Scribusa.

Więcej > >


Linux w Monachium: szczegółowy plan migracji ukończony

2004.06.02: Linux w Monachium ma się dobrze i właśnie dobrnął do końca kolejnego etapu, jakim było przygotowanie szczegółowego planu migracji, donosi austriacki dziennik DerStandard. Mimo pojawiających się ostatnio tu i ówdzie pesymistycznych przebąkiwań o domniemanych kłopotach z "materiałem ludzkim" w poszczególnych referatach zarządu miasta oraz niedoborze środków finansowych na realizację planu migracji, plan ten oddano zgodnie z harmonogramem.

Więcej > >