Linux Forum - > Archiwum 09 / 2002


< < Home < <

Nowa rubryka "Na warsztacie"

2002.09.27: Nowa rubryka "Na warsztacie", która zadebiutowała dzisiaj na tej stronie, poświęcona będzie realizacji konkretnych rozwiązań technicznych na bazie Linuksa. Intencją autora jest unikanie jakichkolwiek wyżyn intelektualnych, ideałem byłby poziom zbliżony do "Młodego technika". Maile z komentarzami i poprawkami, które pomogą w zbliżeniu się do tego ideału, są bardzo mile widziane.

Więcej > >


Nowa wersja dystrybucji szkolnej kmLinux

2002.09.24: Niemiecki portal Pro-Linux donosi o ukazaniu się nowej wersji dystrybucji szkolnej Linuksa o nazwie kmLinux, która wyróżnia się bardzo łatwą instalacją i została specjalnie dopasowana i poszerzona na potrzeby instytucji oświatowych. Produkt bazuje na standardowej dystrybucji firmy SuSE w wersji 8.0. Wyboru programów i konfiguracji środowiska graficznego dokonano pod kątem wymagań pedagogiki. Dzięki temu kmLinux stanowi jedyny w swoim rodzaju wybór aplikacji, dokumentacji i materiałów szkoleniowych nadających się do pracy w klasie. Rozwój tej dystrybucji wspierany jest przez władze landu Szlezwik-Holsztyn.

Więcej > >


K12 Linux Terminal Server w praktyce szkolnej

2002.09.20: Jednym z ciekawszych projektów, o których pisano ostatnimi czasy, jest K12 Linux Terminal Server Project, pakiet rozwiązań typu Open Source umożliwiajcy realizację systemów złożonych z serwera aplikacji i terminali graficznych do zdalnej pracy. Instalacja K12LTSP bazuje na dystrybucji Linuksa Red Hat, pakiety K12LTST dostępne są na stronie projektu w formacie RPM lub jako 3 pliki ISO 9660 (.iso), z których można samodzielnie wypalić CD instalacyjne.

Więcej > >


IBM wprowadza Linux do Hollywood

2002.09.17: "Podczas gdy Hollywood przechodzi stopiowo na technikę cyfrową, IBM przygotowuje się do przejęcia części tego rynku, prezentując zaawansowaną technologię produkcji i obróbki obrazu i dźwięku", pisze Stefanie Olsen w artykule, który ukazał się w amerykańskim portalu ZDNET. Oto niektóre ciekawsze fragmenty artykułu:

Więcej > >


Red Hat i IBM kooperują w rozwiązaniach dla przedsiębiorczości

2002.09.16: Czołowy amerykański dystrybutor Linuxa Red Hat i IBM ogłosiły zacieśnienie współpracy przy wrowadzaniu na rynek rozwiązań dla przedsiębiorczości, donosi niemiecki portal Pro-Linux. W ramach tej umowy IBM wprowadzi do swojej oferty Red Hat Advanced Server na serwerach z serii zSeries (mainframe), iSeries (następca AS/400) i pSeries (RS/6000). Wraz z istniejącym już Red Hat Advanced Server dla xSeries (architektura ix86) system ten dostępny będzie na całej palecie serwerów firmy IBM.

Więcej > >


Wzrost i wzrost mocarstwa Linuksa

2002.09.13: "Wygląda na to, że bitwa o rynek serwerów została wygrana przez Linux", pisze Robin Bloor w artykule, który ukazał się w brytyjskim portalu www.computing.co.uk. Oto ciekawsze fragmenty:

Więcej > >


Nowy KDE group ware dla rządu niemieckiego

2002.09.12: Firmy Erfrakon, Intevation i Klarälvdalens Datakonsult AB wygrały przetarg rządu niemieckiego na  zaprogramowanie aplikacji serwera i klientów do pracy grupowej dla niemieckiego "Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa w Informatyce" (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik), donosi portal www.linuxandmain.com.

Więcej > >


Linux w szkolnictwie USA

2002.09.10: Na stronie Simle End User Linux opublikowane zostało kolejne sprawozdanie poświęcone wdrażaniu Linuksa w szkolnictwie amerykańskim. Oto niektóre ciekawsze fragmenty:

Więcej > >


Laptop z SuSE Linux 8.0 w Media Markt

2002.09.08: Niemiecki koncern handlu elektroniką Media Markt wprowadził do sprzedaży po 999,- euro laptop z preinstalowanym Linuksem. Producentem tego modelu o nazwie Webshox 1720e DVD Linux jest austriacka firma Gericom, system operacyjny pochodzi z norymberskiej firmy SuSE, której dystrybucja Linuksa zyskała sobie w niemieckojęzycznej strefie językowej status standardu przemysłowego.

Więcej > >


Cocoon: Sony wypuszcza magnetowid sterowany Linuksem

2002.09.05: Firma Sony zaprezentowała swoją nową strategię połączenia elektroniki użytkowej z internetem, pokazując magnetowid, który pracuje w sieci i potrafi wyszukiwać i nagrywać programy telewizyjne, które mogą spodobać się jego właścicielowi, donosi portal internetowy www.cnet.com.

Więcej > >


Koha: biblioteka wdraża Open Source

2002.09.01: "Na pierwszy rzut oka nie jest to miejsce, w którym zaczyna się robić rewolucje", pisze autor artykułu w amerykańskim portalu Linuxplanet.

Więcej > >